Zabiegi

Wybierz strefę, o którą chcesz zadbać

Blefaroplastyka

Opadająca skóra powiek górnych to wynik zwiotczenia skóry powiek i opadania tkanek czoła i brwi. Zjawisko to powoduje nie tylko nieestetyczne zagłębienie powieki górnej, ale również bóle głowy, ciężkość powiek i uczucie zmęczenia oczu, a nawet ograniczenie widoczności.

Blefaroplastyka to korekta kształtu powiek i przywrócenie im właściwego napięcia. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, dzięki czemu odzyskuje się młodszy wygląd oka. Zabieg może być wykonywany zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych.

Plastyka powiek górnych wykonywana jest poprzez chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic powiek. Ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne.

Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach. Skóra w okolicach oczu jest wówczas napięta i jędrna. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka lat.

Rekonwalescencja po zabiegu wynosi od 7 do 14 dni.

Wskazania

Wskazaniami do blefaroplastyki są opadające powieki, dodatkowe fałdy skóry i nadmiar tkanki tłuszczowej, które powodują utrudnione widzenie, nieestetyczny wygląd powiek oraz powstawanie zmarszczek. Zabieg jest zalecany również dla osób z osłabionymi mięśniami powiek oraz powiekami opadającymi z powodu wieku, czego skutkiem jest zaburzone pole widzenia.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • skazy naczyniowe
  • zaburzenia krzepliwości,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • nieuregulowana cukrzyca
  • infekcja ropna skóry i śluzówek

* Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

** Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

*** Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Zadzwoń Zapytaj