Zabiegi

Wybierz strefę, o którą chcesz zadbać

Laser Tulowy

Spektakularne efekty odmłodzenia skóry, redukcji przebarwień, zmniejszenia porów i poprawy jakości skóry

Opis zabiegu

Laser Tulowy Poznań, to nowość, którą wprowadzam do kliniki na rok 2024. Jest to zabieg laserowy, który działa zarówno na odmładzanie, jak i zwalczanie wszelkich niedoskonałości skóry. Wprowadzam go do oferty swojej kliniki ponieważ doskonale wpisuje się w trend poszukiwanych przez Państwa zabiegów, które dają spektakularne efekty z minimalnym okresem wyłączenia po procedurze.

Laser tulowy radzi sobie z przebarwieniami, bliznami np. potrądzikowymi, rozszerzonymi porami. Umożliwia też przeprowadzenie resurfacingu twarzy, pobudza jędrność skóry, zapewnia efekt promiennej, gładkiej, jednolitej, napiętej skóry tzw. Baby Face, czyli odmłodzenia skóry. Przez określenie „Baby face” rozumiemy gładką, rozjaśnioną, pozbawioną zmarszczek i przebarwień twarz. Jednym słowem laser tulowy służy.

Laser tulowy ma wszechstronne działanie, dzięki czemu może być stosowany na całej twarzy (także na delikatnej okolicy oczu) oraz na całym ciele (np. w redukcji blizn czy rozstępów oraz odmładzaniu szyi, dekoltu czy dłoni).

Zabieg laseroterapii technologią tulową połączony jest też z aplikacją składników aktywnych w optymalnych stężeniach ze specjalnej gamy kosmeceutyków LaseMD:

 • VC – witamina C (10%) – rozjaśnia, ujędrnia i rozświetla skórę, jest silnym antyoksydantem,
 • VA – retinol (2500iu) – przyspiesza odnowę komórkową, ujędrnia skórę, regeneruje uszkodzenia, wyrównuje strukturę,
 • TA – kwas traneksamowy (1,2%) – skutecznie rozjaśnia nawet głębokie przebarwienia, przyspiesza proces gojenia skóry,
 • RS – resweratrol (9%) – naturalny polifenol w nanocząsteczkach połączony z kwasem hialuronowym, chroni skórę przed fotostarzeniem i stresem oksydacyjnym.

Kosmeceutyki są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta podczas konsultacji przedzabiegowej. Dzięki synergicznemu działaniu lasera tulowego z aktywnymi nanocząsteczkami zabiegi przynoszą widoczne efekty poprawy jakości skóry. Na zakończenie nakładamy krem łagodzący, a także krem z wysokim filtrem SPF, ewentualnie podkład mineralny.

Zalecam wykonanie serii 3 zabiegów do uzyskania optymalnych efektów.

Wskazania do zabiegu

 • Przebarwienia: Zabieg jest skutecznym rozwiązaniem w walce z różnego rodzaju przebarwieniami skórnymi.
 • Blizny potrądzikowe: Skuteczność lasera tulowego sprawia, że jest on często stosowany w redukcji blizn potrądzikowych.
 • Pory na nosie i skórze twarzy: Laser skutecznie wpływa na zmniejszenie widoczności porów
 • Wiotkość skóry: Laser tulowy działa odmładzająco na skórę zatrzymując etap starzenia się skóry. Ma wpływ na jej młodszy wygląd

Przeciwskaznia

 • Ciąża,
 • Świeża opryszczka,
 • Stany zapalne skóry,
 • Stosowanie leków światłouczulających (antybiotyki, sterydy, zioła),
 • Stosowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp),
 • Terapia retinoidami (miejscowo i ogólnie),
 • Niedawne peelingi,
 • Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających

Zalecenia pozabiegowe

Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko piecze, dlatego zalecamy jej dodatkowe chłodzenie. Zaczerwienienie i lekki utrzymują się od 12 do 24 godzin. W kolejnych dniach skóra jest szorstka w dotyku, sucha aż do delikatnego wyłuszczenia. Zalecane jest używanie kremów regeneracyjnych, nawilżających oraz obowiązkowo kremów z filtrem UV. Przez kilka dni po zabiegu zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego i rozgrzewania skóry (sauna , gorące kąpiele). Przez 4 tygodnie nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych. W kolejnym po zabiegu dniu można nałożyć makijaż.

Zalecenia pozabiegowe:

 • Stosowanie kremów z filtrem: Chronienie skóry przed promieniowaniem UV jest kluczowe w procesie rekonwalescencji.
 • Unikanie sauny i gorących kąpieli: W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się unikanie ekstremalnych temperatur.

Efekty zabiegu

Efekty jakich możesz się spodziewać:

 • Równomierna barwa skóry: Laser Tulowy eliminuje przebarwienia, pozostawiając skórę o jednolitej barwie.
 • Zredukowane naczynka krwionośne: Zabieg pomaga w zmniejszeniu widoczności popękanych naczynek.
 • Zmniejszenie porów na skórze
 • Gładka i zdrowa skóra: Efektywna redukcja rumienia przyczynia się do uzyskania zdrowego i promiennego wyglądu.

Laser Tulowy Poznań to nowoczesna alternatywa w medycynie estetycznej, zapewniająca bezpieczne i efektywne rezultaty bez użycia igły i skalpela.

Przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem lasera tulowego dzieli się na kilka etapów:

1 Etap: Pierwsza część zabiegu z wykorzystaniem lasera tulowego polega na przesuwaniu głowicy skanującej nad skórą twarzy, szyi i dekoltu. Pacjent odczuwa mikronakłucia.

2 Etap: Druga część zabiegu polega na aplikacji na powierzchnię skóry substancji odżywczych zawartych w specjalnie przygotowanych kosmeceutykach. Specjalnie dobrane odżywcze i odmładzające substancje nakłada się na skórę bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, dzięki czemu natychmiastowo się one wchłaniają. Podczas zabiegu naskórek nie ulega uszkodzeniu, ale mikrokanaliki średnicy 40-100 mikrometrów pozwalają na wniknięcie do głębszych warstw skóry substancji aktywnych, które potem stopniowo rozchodzą się w skórze.

3 Etap: Trzeci etap zabiegu to nałożenie maski regenerującej na skórę, która przyspiesza regenerację.

* Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

** Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

*** Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Zadzwoń Zapytaj