Modelowanie ust

Powiększanie czy modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który budzi duże emocje i wiele kontrowersji.

Zawsze istnieje obawa, że efekt zabiegu będzie nienaturalny i przerysowany. Pacjentki często proszą, żeby nie było „kaczorka”, „dzióbka” i „glonojada”. Niestety takie są powszechne skojarzenia z tym zabiegiem. Jest tak, ponieważ źle zrobione usta rzucają się w oczy, natomiast te naturalne efekty często są niezauważalne dla otoczenia.

Powiększając usta kładę nacisk na kilka aspektów:

  • Po pierwsze naturalny efekt – usta mają pasować do reszty twarzy i mieć kształt zbliżony do naturalnego. Kwasem hialuronowym można zniwelować asymetrię ust, zrównoważyć proporcje twarzy, poprzez dodanie im objętości można również wizualnie odmłodzić twarz – pulchne, duże usta są cechą antropologiczną młodych dziewczyn.
  • Po drugie jakość produktu – pracuję na kwasach hialuronowych najwyższej jakości, co nie tylko przekłada się na to jak one się zachowują w tkankach, ale przede wszystkim na wysoki profil bezpieczeństwa zabiegu. Wysoka technologia produkcji kwasu hialuronowego, kontrola jakości, wysokie standardy transportu, a także badania kliniczne minimalizują ryzyko działań niepożądanych, także tych odległych.
  • Po trzecie – całokształt. Jestem wrogiem ust robionych od szablonu, takich samych u każdej pacjentki. Przed zabiegiem zwracam uwagę na mimikę, na profil, na zgryz, na to jak usta wyglądają w uśmiechu. Za pomocą modelowania ust możemy maskować niektóre wady zgryzu, uśmiech dziąsłowy, asymetrie. Często jest to też część terapii tzw. zmarszczek palacza. Kwas hialuronowy pakowany jest w ampułkostrzykawki 0,55 ml lub 1 ml – ilość dobierana jest indywidualnie w toku konsultacji przed zabiegiem. Nie ma potrzeby umawiania dodatkowej wizyty konsultacyjnej przed zabiegiem.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu stomatologicznym dla pełnego komfortu pacjenta. Efekt modelowania utrzymuje się średnio 9-12 miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe:

  • nie masować ust. W przypadku pojawienia się grudek lub nierówności zalecana jest kontrola pozabiegowa 14 dni po zabiegu
  • nie nagrzewać ust – przez 2 tyg. nie korzystać z sauny, solarium, nie opalać się. Nie zaleca się robienia zimnych lub ciepłych okładów.
  • przez pierwsze 48 godzin unikać intensywnego wysiłku fizycznego, gorących napojów, pikantnych pokarmów, nakładania makijażu
  • usta nawilżać preparatami przeznaczonymi do tego celu, ale wyciskanymi z tubki (odradzam stosowanie produktów w sztyfcie lub nakładanych palcem bezpośrednio z pudełka ze względu na możliwość infekcji)
  • nie całować się i ograniczać nadmierną mimikę przez 48 h po zabiegu
  • w przypadku pacjentek chorujących często na opryszczkę zalecana jest profilaktyka antywirusowa przed i po zabiegu.
  • w przypadku pojawienia się siniaków można stosować maść z arniką, heparyną lub laktoferyną.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min

Powrót do strony głównej

Umów wizytę Kontakt

Adres

Jeżycka 44 Gabinety Lekarskie
ul. Jeżycka 44
60-685 Poznań

Rejestracja telefoniczna

+48 732 44 99 44

Formularz kontaktowy